Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
23 . Ocak . 2021  
 

MTBTR Sayfası Kuralları


1) MTBTR Sayfası'na kayıt olmak için işler durumda bir E-Posta adresi gerekmektedir. Her kullanıcı şifresini gizli tutmak zorundadır ve bu bağlamda kendi adı / takma adı altında MTBTR Sayfası'nda yayınlanan her türlü metnin mesuliyetini taşır. Şifrenin başkaları tarafından kullanılması durumunda MTBTR Yönetimi ile irtibata geçilmesi gerekir.

2) MTBTR Sayfası'nda yazısı veya mesajı yayınlanan her kullanıcı metnin içeriğinden şahsen sorumludur. Bu metinler kullanıcının şahsî görüşünü ifade eder. MTBTR Yönetimi mesajların ve metinlerin içeriğinden kesinlikle sorumlu tutulamaz. Ayrıca telif hakkı korunmuş hiçbir eser veya metnin MTBTR Sayfası'nda kaynak gösterilmeden izinsiz yayınlanmasına müsaade edilmez. MTBTR Yönetimi bu kurallara uymayan metinleri yayınlamama hakkına sahiptir.

3) Kayıt olan kullanıcı girdiği bilgilerin MTBTR veritabanında kayıtlı bulunduğunu kabul eder. Bu veriler kanunun gerektirdiği haller dışında kesinlikle üçüncü şahıs veya kurumlara verilmez.

4) MTBTR Sayfası'na kaydolan her kullanıcı bu kuralları kabul eder. Her kullanıcı bu kuralları bilmek ve uygulamak zorundadır. Kuralları okumamış olmak mazeret olamaz.

5) MTBTR Sayfası'na kaydolan her kullanıcı kendisine MTBTR Yönetimi tarafından E-Posta yollanmasını kabul eder.

 

MTBTR Forumu Kuralları:

1) Doğru forumda mesaj atmak:
MTBTR Forumu alt başlıklara bölünmüştür. Dolayısıyla mesajların konu olarak uygun foruma yazılması gerekmektedir. Aksi durumdaki mesajlar yöneticiler tarafından taşınır veya silinir.

2) Konu başlığı:
Bir konunun başlığı konu hakkında fikir veren ilk ibaredir ve bu bağlamda yanlış anlamalara imkân vermeyecek şekilde konunun içeriği hakkında fikir vermek zorundadır. Ancak bu şekilde konuları kişisel tercihler doğrultusunda elemek mümkündür. Dolayısıyla yeni bir konu açılacağı zaman başlığın konuyu tanımlamasına dikkat edilmesi gerekir. "Yardım", "Yardım edin", "Acil yardım", "Lütfen bakar mısınız" kabilinden konu hakkında fikir vermeyen başlıklar yasaktır.

3) Arama:
Forumda arama işlevi bulunmaktadır. Bir soru sormadan önce arama işlevinin kullanılması aynı konuda daha önce yayınlanmış mesajlara ulaşmayı mümkün kılar.

4) Çift mesaj:
Forumda aynı konunun değişik bölümlerde veya aynı mesajın birden fazla yayınlanması (cross posting) durumunda bu mesajlar silinir.

5) Mesajların içeriği:
Forum dahilinde her kullanıcı attığı mesajın mesuliyetini bizzat taşır. MTBTR Yönetimi forumdaki mesajların içeriğinden kesinlikle sorumlu tutulamaz. Forumda itici, incitici, kaba, cinsel içerikli, seviyeyi düşürücü, konuyla alakası, tartışmada yeri olmayan, herhangi bir şekilde siyasî içeriğe sahip, polemiğe yol açabilecek, başkalarının kişisel haklarını zedeleyen tehdit içeren veya herhangi bir şekilde kanuna karşı gelen mesajlar yayınlanamaz.

Bunun dışında internet ortamında bağırma anlamına gelen tamamı büyük harfle yazılmış, gereksiz laf kalabalığı yaratacak, kişisel sohbet kapsamına giren ve tartışmayı konudan uzaklaştıran mesajlar gönderilmemelidir. Ayrıca boş mesaj göndermek, arka arkaya birden fazla mesaj göndermek, "+1", "bence de", "güzel" gibi belirli bir amacı, paylaşımı, yardımı olmayan, gönderenin mesaj sayısını arttırmaktan başka işe yaramayan mesaj göndermek yasaktır.


6) Forumda resim ekleme:
Forumda mesajlara eklenen resimlerinin boyutlarının sayfa düzenini bozmayacak ölçüde olmasına dikkat edilmelidir (azamî en 600 piksel). Aksi takdirde forum yöneticileri mesajları uyarıya gerek görmeden silebilir.

7) İmzalar:
İçerik olarak mesajlar için geçerli olan kurallar imzalar için de geçerlidir. Ayrıca resim içeren imzalarda resmin boyutlarının sayfa düzenini bozmayacak ölçüde (azamî 300x75 piksel ve 15KB) olması gerekir.

8) Reklam - ticarî mesajlar:
MTBTR forumunda bilgi içermeyen, sadece ürün satışına yönelik, yayınlayana bire bir ticari faydası olan, yani dükkân sahipleri ve çalışanları tarafından atılan mesajlara izin verilmez.

9) MTBTR Yönetimi bu kurallara uyulmadığı takdirde veya hiçbir sebep göstermeden kişilerin üyeliklerini, mesajları ve konuları değiştirebilir, silebilir veya kapayabilir.

10) MTBTR Yönetimi kullanıcıları forum kuralları konusunda bilgilendirmek zorunda değildir. Katılımcılar bu kuralları okumak zorundadırlar, foruma iştirak ettikleri takdirde kuralları kabul ettikleri varsayılır.

11) Forum kuralları her zaman değiştirilebilir ve değiştikten itibaren geçerlidir.

 

 

 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015