Google + MTBTR
Anasayfa
 MTBTR'de Bugün 
 Fotoğraflar 
2014 Bisiklet Katalogu
 
 Kurallar   IK   Biz Kimiz   İletişim ve Yardım   Hoş Geldin, üye girişi yapın Üye Girişi
 
23 . Ocak . 2021  
Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Trainer

Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Trainer

Baytekin'den 3 Yeni Marka

Alptekin Başkır   mtbtr.com © 24.1.2016
Özellikle sporcuların yakından takip ettiği Garmin markasının Türkiye distribütörlüğünü yapan Baytekin, bildiğiniz üzere yakın zamanda bisiklet severlerin yakından takip ettiği FELT markasının Türkiye distribütörü olmuştu. 2016 yılından itibaren “yenilikçi” bisiklet ayakkabıları üreten LAKE, “gelecek nesil jantlar” sloganı ile kurulan jant üreticisi Xentis ve “simülasyon olmadan trainer olmaz” felsefesiyle antrenmanınıza keyif katacak trainer üreticisi Bkool markası da Baytekin sayesinde yakında Türkiye’de gelecek. İsterseniz markaların gelecek olan ürünlerine hızlıca bir bakalım.

LAKE

Isıtıldığında ayağınızın şeklini alan Ayakkabı

Gücün ayaklardan pedala geçişi bisiklet sporunda çok önemli bir faktördür. Ayağın pedal üzerinde kalması, bağcıkların sıkılığı, yorgunluk, ayak ağrısı gibi etkenler performansı etkiler. Maksimum performansı hedefleyen sporcular için, hedefleyen Lake,1982’den beri bisiklet ayakkabısı üzerine yenilikçi çalışmalar yapıyor. Ayakkabılarının gövdesinde kanguru derisi kullanan firma böylece “kişiye özel ayakkabı” kavramıyla kendi ayakkabınızı yaratmanıza imkân tanıyor. Bunu nasıl yapıyor diyeceksiniz, seçtiğiniz ayakkabı, ayağınızın şeklini alacak şekilde fırınlanıp size o şekilde teslim ediliyor! Birkaç öne çıkan modelden bahsetmek gerekirse:

CX402

Markanın en üst ve en pahalı yol bisikleti ayakkabısı. Karbon fiber taban, ayağınızın şeklini alan kanguru derisi malzeme, bağcıksız BOA teknolojisi ile en iyi performansı arayanlara hitap ediyor.

MXZ 303 Markanın soğuk başlığı altında satışa sunduğu, kışın zor koşullarına dayanıklı bir bisiklet botu. Dayanıklılığını işini en iyi yapan malzemelerden alan MXZ303 nemi ve soğuğu geçirmeyen yapısı, termo tabanı ve bağcıksız Boa teknolojisi ile dondurucu soğukta bile ayaklarınızı sıcak tutacak bir bot.
 Lake Bisiklet Ayakkabıları
        Lake Bisiklet Ayakkabıları

Xentis

Karbon fiber hafifliği

%100 karbon fiber malzemeden yapılan el yapımı Xentis jantları, hafifliği ve sağlamlığı ile bisiklet severlere keyifli sürüşler sunuyor. Avusturya menşeli firmanın ürettiği jantlar ıslak ve kuru havalarda geliştirilmiş iyi frenleme özelliğine sahipler. Öyle ki firma bu mükemmel fren tutuşunun patentini dahi almış. “Active Tubulator” adı verilen benzersiz yöntem ise jantlara aerodinamik yapı kazandırıyor!

XBL 2,5 Clincher Carbon

Yalnızca 1260 gram ağırlığı, üst düzey yokuş çıkabilme performansı ile yol bisikletlerinin vazgeçilmez parçası olacak.

KAPPA2 CC 27,5 Zoll QR15/X12

Karbon fiberin hafifliği ve sağlamlığı dağ bisikletçileri için bu üründe birleştirilmiş.

SQUAD 2,5 MTB 29”

Daha az dönüş direnci, iç lastiksiz tasarımı, 2 farklı ağırlık seçeneği ile arazi bisikletçilerin tercihi.

MARK1 TT Clincher Carbon Dikkat çekici görünüşü ile üstün aerodinamik özellikleri, hafif yapısı, ıslak ve kuru havalarda mükemmel fren tutuşu sizi zirveye taşıyacak.
Xentis Karbon Bisiklet Tekerleri
       Xentis Karbon Bisiklet Tekerleri

Bkool Trainer

Dilediğiniz yerde, antrenman ve yarışın keyfi

Antrenman yapmanız gerek ama hava bisiklet için elverişli değil veya işten geç çıktınız, bisiklet için vakit yaratamayacak durumdasınız. İşte bu gibi durumlarda Bkool firmasının ürettiği trainerları tercih edebilirsiniz.

Firmanın ürettiği özel simülatör, 3 boyutlu oluşu ve gerçeği ile birebir aynı olan haritaları ile sizi özgürleştirecek. Neden mi? Sisteminde kayıtlı 500.000 rotadan seçiminizi yapın, bisikletinizi trainera yerleştirin ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar arkadaşlarınızla yarışmanın keyfini çıkarın. Dilerseniz gerçekliği artırmak bile mümkün; ister geçmiş sürüş videolarınızdan birini sisteme yükleyin Bkool sizin için haritasını çıkarsın, dilerseniz de kayıtlı 1000 videodan seçiminizi yapın yolu bisikletçinin gözünden görün. Tek yapmanız gereken bisikletinizi trainerın üzerine oturtarak, simülatöre bağlanmak.

Bkool One Beyaz ve siyah olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile gelen Bkool One, 20 inç ve 29 inç arası tüm jantlarda kullanılabiliyor. Tek yapmanız gereken, sadece 1-2 dakika süren kurulumda gerekli ayarları yapmak. 550 W gücündeki Bkool One yalnızca 9 kilo ve çalışması için elektriğe ihtiyacı yok. 30 km hızla giderken bile yalnızca 76 desibel ses veriyor. Bkool One, simülatör ile birlikte gelirken, çalışma prensibi simülatörden bağımsız. Bu durumu değiştirmeniz için ANT+ yada Bluetooth Akıllı sensörüne ihtiyacınız var. Trainerın lastiğinize uyguladığı direnç ise hızınıza bağlı olarak değişmekte. Bkool Smart Pro Gerçek pedal hissi ve 3 boyutlu simülatörüyle eşsiz sürüş tecrübesi veren Bkool Smart Pro; 2 parçadan oluşan tak çalıştır hızında kurulumu, 11 kilo ağırlığı ve kablosuz veri aktarımı sağlayan ANT+ sensörleriyle dikkat çekiyor. Ayarlanabilir ayakları dengeye ekstra katkı yaparken, 1200 W güç gerçek sürüş hissi veriyor.

Bkool Smart Pro Ürününü mükemmel yapan özelliği ise 3 boyutlu sürüş deneyimi. ANT+ ya da Bluetooth akıllı sensörüyle kablosuz olarak hız, kalp, atışı, güç ve mesafe bilgilerini simülatöre aktaran cihazda, simülatörler arasından antrenman veya yarış modlarını seçerek sürüşünüze devam edebiliyorsunuz. Dilerseniz simülatöre sizin gibi bağlanan bisiklet severler ile yarış bile yarışabilirsiniz! Bu özellikleriyle olumsuz hava koşulları sebebiyle antrenman yapamayan bisiklet severlerinin vazgeçilmezi olacak. Trainer, simülatörde seçmiş olduğunuz yol, hava vb. gibi koşullara uygun olarak direnci ayarlıyor ve bu durum gerçeklik hissini artırıyor. Ve en önemlisi; yarışmak istediğiniz parkurun GPS konumunu vermeniz halinde, simülatör sizin için yol yapısı ve bitki örtüsünü gerçek uydu fotoğraflarına göre oluşturuyor. Sistemin kütüphanesinde, bisikletçilerin kameralarından alınan 1000 video var. Dilerseniz sürüşünüzü bu kamera görüntülerinden biriyle yapıp antrenmanınıza gerçeklik katabilirsiniz.
Bkool Trainer
       Bkool Trainer

 

  Bu haber 4055 kez okundu.
  Bu siteden yapılacak alıntılarda kaynak gösterilmesi ahlak kurallarına uygun olacaktır.

 

Haber Sponsoru
 
---reklam---

 

 Güncel Haberler

MTB Yarış Sezonu Açıldı
2016 Dağ bisikleti yarış sezonu bugün yapılan yarışlarla Adana'da açılmış oldu. Çukurova Üniversites ...
Devamı » » » 

52. TUR'a 53 Gün Kaldı

Bu yıl Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu 52. defa koşulacak. Dinleyenler öğrenmiştir, Sa ...
Devamı » » » 

Shimano 2017 Sezonunu Açtı

2017 yenilikleri sezonunu Shimano üç önemli haberle açıyor:

11 Vitesli Sistemlere Yeni Ürünle ...
Devamı » » » 

21.Şub Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu Tamamlandı
17.Şub Pedallar Kıbrıs'ta Dönecek
29.Oca Torku Şekerspor’da Yeni Gelişmeler
24.Oca Baytekin'den Lake, Xentis ve Bkool Tra...
13.Oca Torku Şekerspor Kapandı
19.Ksm 6.BO-CE MTB Gece Yarışı
16.Ksm Bikes vs Cars - İl İl Gösterim Saatler...
08.Ksm Bisiklet Yolları Yönetmeliği'nden Ne B...
03.Ksm Los Angeles 2035, G. Kore'de Güneş Pan...
29.Eki Torku'nun Antrenörü Marie'den Veda
02.Eki 2015 Fransa Turu'nda 656 Numune
29.Eyl Salcano Trabzon MTB Kupası 4 Ekim'de
23.Eyl 3 Yıllık WorldTour Lisansı, TUR WorldT...
20.Eyl Salcano Arnavutköy MTB Yarışı Marek'in
19.Eyl Geç Kalmayanlar Kazandı
» Tüm Haber Arşivi
 
  Yarış Dünyasından  |  Atölye  |  Panorama  |  Teknoloji - Donanım  |  Patika  |  Sağlık ve Antrenman  | 
  Biz Kimiz  |  İletişim ve Yardım  |  İnsan Kaynakları

Hukuki Şartlar & Gizlilik Hakları |  mtbtr.com™ 2001 - 2015